Home Szabályok
Szabályok PDF Nyomtatás E-mail

A strandvízilabda a "normál" vízilabdától elsősorban abban különbözik, hogy itt nincs időmérés és a mérkőzések addig tartanak, amíg az egyik csapat két szettet meg nem nyer. Egy-egy játszmát hat lőtt góllal lehet megnyerni, amelyhez nem kell a két gólos különbség, tehát 6-5 is lehet a szett végeredménye. A strandvízilabdában tehát nincs sem döntetlen játszma, sem döntetlen mérkőzés.

Ezenkívül a strandvízilabdában a hagyományosnál kisebb alapterületű a játéktér, melynek végein a klasszikusnál kisebb kapukba kell bejuttatni a női méretű labdát.

Különbség, hogy a büntetőt nem öt, hanem négy méterről végzik el strandvízilabdában.

További eltérés van a kiállításoknál is, ugyanis a kiállított játékos a játéktér elhagyását (elég fejét az "alapvonalon" kidugni a játéktérről)követően azonnal jöhet is vissza a pályára.

Egy időben egy csapatból mindössze három mezőnyjátékos és egy kapus tartózkodhat a pályán, cserélni pedig bármikor lehet.

A játékvezetőkkel kapcsolatban is más a helyzet a strandvízilabdában, itt ugyanis két bíró helyett csak egy vezeti a meccseket.

Fontos megemlíteni, hogy a strandvízilabdában is van 2m-es szabály. Ennek ellenére előfordulhat, hogy egyes utánpótlásmérkőzésen ennek figyelembe vétele nélkül játsszák a mérkőzéseket.

ÖSSZEHASONLÍTÁS

ÖsszehasonlításStrandvízilabda"Normál" vízilabda
Mérkőzés időtartama2 nyert, maximum 3, 6-6 lőtt gólig tartó játszma4 x 8 perc (tiszta játékidő)
Pálya mérete15 x 11 m30 x 20 m
Kapu mérete2,5 x 0,8 m3 x 0,9 m
Labda mérete4-es méretű (utánpótlás)5-ös méretű
Vízben levő játékosok száma3+1 kapus (Női és utánpótlás esetén 4+1 kapus)6+1 kapus
Támadóidőnem mérik30 sec
Kiállításnem mérik, a kiállított játékosnak az alapvonalnál el kell hagyni a pályát majd azonnal jöhet vissza a játékba20 sec
Büntető4 m5 m
Személyi hibanincshárom után végleg cserével kiállítás
Bírók száma12
Sarokdobásazonnal kapura lövés megengedett-
Szabaddobásazonnali kapura lövés félpályán túlrólazonnali kapura lövés az 5 méteres vonalon kívül ítélt szabaddobásból